Sylwetki

Agnieszka Atraszkiewicz

- ur. 4 czerwca 1975 roku w Wodzisławiu Śląskim
Działalność:
3 listopada 2003r.
- rozpoczęcie pracy wolontaryjnej w ruchu „Betel" »

Dorota Bartosz

Urodziła się 29 lipca 1975 r. w Częstochowie jako córka Zofii i Czesława. Jest najmłodszą siostrą Jacka i Romana. Wychowywała się w domu, z którego zawsze płynęły spokój i ciepło. Odbicie tej atmosfery widać dziś - jak na dłoni - w jej niezwykłej postawie. »

Katarzyna Agnieszka Bystra

Urodziła się 20 kwietnia 1971 roku w Częstochowie jako córka Elżbiety i Mariana. Najstarsza siostra Jarosława i Joanny. Wychowywała się w rodzinie nauczycielskiej. Mama uczyła fizyki, a Ojciec wychowania fizycznego. Z jednej strony umysł ścisły, z drugiej zaś prawdziwy hart ciała i duszy. »

Aneta Czerniak

Urodziła się 6 grudnia 1971 r. w Bytomiu jako córka Krystyny i Jana. Młodsza siostra Arkadiusza. Wychowywała się w rodzinie nauczycielskiej. Oboje rodzice pracowali w Zespole Szkół Zawodowych w Myszkowie. Głęboko wierzący i zaangażowani w życie kościoła, wychowywali swoje dzieci w duchu miłości Boga i bliźniego. »

Janusz Władysław Grzesiuk

- ur. 27 czerwica 1953 roku w Drawsku Pomorskim
- pierwszy kontakt z BETEL (z Domem Ośmiu Błogosławieństw - Wspólnotą Rodzinną z Osobami Niepełnosprawnymi w Częstochowie)
- Socjusz (opiekun) Domu Chrystusa Frasobliwego »

Tomek Kaczmarek (1960-1999)

W maju 1992 r. pierwszy raz uczestniczyłem w spotkaniu z niepełnosprawnymi. Było wiele osób na wózkach i upośledzonych umysłowo. Przyznam, że robiło to na mnie wrażenie. Właśnie wtedy poznałem Tomka. Zwróciłem na niego szczególną uwagę, może dlatego, że był najbardziej ze wszystkich "powykręcany". »

Andrzej Kalinowski

- ur. 8 listopada 1969 roku w Krakowie
- twórca i założyciel ruchu "Betel"
- od początku istnienia "Betel" prowadzący i koordynujący pracami ruchu »

Franciszek Kasprzak (1928-2007)

Urodził się 25 stycznia 1928 r. w Iwanowicach Dużych jako syn Marianny i Wojciecha. Przyszedł na świat jako dziesiąte dziecko, najmłodsze z rodzeństwa. Rodzice prowadzili gospodarstwo rolne. Byli również aktywnymi społecznikami. Z pewnością od nich właśnie najmłodszy syn przejął zmysł organizacyjny. »

Ulrike Kientzl

Wolontariuszka z Austrii

»

Ewa Lenart

- Dyrektor Wspólnot Życia „Betel”

»

Francesca Lioce

- Ur. 30 października 1982 roku w Foggia we Włoszech
- Mama: Anna, Ojciec: Matego
- Rodzeństwo: Annarita, Marina, Antonio, Ciro
- W 2007 roku adopcja Krzysia z Zespołem Dawna »

Diego Malara

Wolontariusz z Włoch

»

Ks. Jacek Marciniec

Duszpasterz, współtwórca międzynarodowego katolickiego ruchu dobroczynnego "Betel"

»

Leokadia Pospieszyńska (1928-2006)

Zawsze z nierozłącznymi kulami, zawsze w drodze na Jasną Górę i zawsze pełna radości – Pani Lodzia. Zatroskana o sprawy drugiego. Załatwiająca sprawy niemożliwe do załatwienia dla innych bardziej chorych. Zawsze do głębi zatroskana o osoby niepełnosprawne. »

Łukasz Sośniak

- prowadzący i producent audycji radiowych „W kręgu osób słabych i ubogich” na antenie Katolickiego Radia „Jasna Góra”, Katolickiego Radia „Fiat” oraz w innych katolickich rozgłośniach radiowych w Polsce
- rzecznik prasowy ruchu dobroczynnego „Betel” »

Ks. Mariusz Sztaba

Duszpasterz, kapelan i współzałożyciel katolickiego międzynarodowego ruchu dobroczynnego "Betel"

»

Elżbieta Tylkowska

Urodziła się 23 maja 1953 r. w Wieluniu jako córka Wiesławy i Wacława. Dwa lata później przyszedł na świat jej młodszy brat - Krzysztof. Mama pracowała w dziale administracji szkoły, a ojciec w zakładzie komunikacyjnym. Rodzice wychowywali swoje pociechy w atmosferze ciepła i miłości. »

Krzysztof Walczak (1950-2008)

Krzysztof Walczak, twórca Turnieju Żużlowego o Puchar „Gorących Serc”, Wielkiego Balu Dobroczynnego, Rodzinnych Festynów Integracyjnych i wielu, wielu dobroczynnych imprez sportowych, wspomnijmy tu mecz siatkówki reprezentacji Polski i Australii czy coroczne mecze piłki nożnej reprezentacji Polski Bokserów i Żużlowców. »

?>